Суспільне мовлення. Харківський контекст

Суспільне мовлення. Харківський контекст

12:48,
7 Березня 2015
3188

Суспільне мовлення. Харківський контекст

12:48,
7 Березня 2015
3188
Суспільне мовлення. Харківський контекст
Суспільне мовлення. Харківський контекст
Про перебіг втілення закону про Суспільне мовлення та перехід обласних телерадіокомпаній у єдиний Суспільний мовник України розповів Генеральний директор Національної телекомпанії України Зураб Аласанія учасникам круглого столу "Перспективи та виклики перетворення ОДТРК на суспільних мовників", що відбувся 6 березня у Харкові.

«Суспільне так чи інакше буде. Щотижня з директорами обласних телерадіокомпаній ми обговорюємо, яким воно має бути: і концепцію мовлення, і вигляд, і продукт, який ми маємо транслювати. Ми про це говоримо – і воно ж змінюється. Просто на очах змінюється.

Інша справа, що інформація не доходить до людей, які працюють на місцях. Я не знаю, чому. Або їм не передають всього, про що ми говоримо, або вони хочуть з місцевою владою співпрацювати теж і вважають, що ми у них відбираємо все. Колективи думають, що вони будуть мовити тільки 10 хвилин на день. Це неправда. Куди б ми не їздили, чи то в Херсоні, де нещодавно були, чи в Івано-Франківську, куди ще поїдемо – скрізь доводиться спростовувати чутки.

Одразу скажу, що компанії не припинять мовлення і будуть далі робити все, що роблять на місцевому рівні. Що ми будемо створювати спільно – ось це вирішуватимемо з колективами обласних телерадіокомпаній. Зараз 7700 людей працює в цій системі. Чи можливо вижити в таких умовах? Я непевний. Але якщо потрібно буде Суспільному, то працюватиме і 10 000, і 1000. Я не боюся ніяких цифр. Але це не мені вирішувати. Скільки продукту будемо виробляти, так і будемо працювати», – зазначив Зураб Аласанія.

Під час круглого столу виконавчий директор ГО “Телекритика» Діана Дуцик презентувала також результати моніторингу професійних стандартів новин на Харківській обласній державній телерадіокомпанії "Канал ОТБ".

Наталя Соколенко, співзасновниця і заступниця головного редактора «Громадського радіо», розказала про практичний бік роботи в Україні за стандартами Суспільного мовлення. Проблемам створення Суспільного в Україні свої виступи присвятили генеральний директор Харківської обласної державної телерадіокомпанії «Канал ОТБ» Сергій Гулевський, представник Національної ради з питань телебачення та радіомовлення в Харківській області Євген Маслов та інші учасники.

Активно долучилися до дискусії присутні журналісти та представники громадськості. Модерував зустріч журналіст, медіа-експерт Андрій Куликов.

Круглий стіл організовано громадською організацією «Телекритика» в рамках проекту Ради Європи «Впровадження європейських стандартів в українському медійному середовищі», що фінансується урядом Канади.

Повну версію круглого столу можна переглянути за посиланням.

Перший національний

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду