ОДТРК і суспільне мовлення: крок уперед і два назад

ОДТРК і суспільне мовлення: крок уперед і два назад

13:38,
9 Вересня 2014
1739

ОДТРК і суспільне мовлення: крок уперед і два назад

13:38,
9 Вересня 2014
1739
ОДТРК і суспільне мовлення: крок уперед і два назад
ОДТРК і суспільне мовлення: крок уперед і два назад
Ідею створити один загальнонаціональний канал суспільного мовлення, на якому будуть включення програм і новин виробництва регіональних представництв Національної суспільної телерадіокомпанії України колективи ОДТРК сприймають у штики. І знову лунають заяви, що це не на часі…

 5 вересня відбулася спільна нарада Державного комітету телебачення і радіомовлення з Національною радою з питань телебачення і радіомовлення, генеральними директорами обласних державних телерадіокомпаній (ОДТРК) і державних телерадіоорганізацій на тему «Суспільне мовлення: перспективи та виклики». Одні учасники наради намагалися предметно поговорити про перехід на суспільне в умовах уже прийнятого закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», інші знову, як і в попередні роки, прагнули «відтягнути, перенести, щоб не розвалити».

Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко одразу наголосив на важливості виконання закону про суспільне мовлення, реалізації якого чекає все громадянське суспільство України. Він запевнив керівників державних ТРК, що метою створення системи суспільного мовлення є не ліквідація ОДТРК, а їхня модернізація. «Є закон, його треба виконувати. Можливі часові зміни, зв'язані з військовою і фінансовою ситуацією, але ключове, що ми йдемо цим шляхом, на це є воля вищого керівництва - це шлях європейських цінностей, і ми однозначно туди просуваємося», - сказав пан Наливайко.

 

Проект регіональних представництв НСТУ

 

Генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія повідомив, що при Держкомтелерадіо нарешті створено велику робочу групу, і запросив всіх охочих взяти участь у її роботі. За його словами, є пропозиція перетворити регіональних мовників на виробничі суспільні центри, кожен із яких вироблятиме свої регіональні новини, а також сюжети та включення для новин Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ), крім того власні програми. Все це виходитиме в загальнонаціональний ефір НСТУ в рамках часових вікон, кількість і хронометраж яких треба обговорювати зацікавленим сторонам.

Зураб Аласанія вперше представив на загал проект моделі суспільного мовлення, розробленого компанією разом із НРКУ, ДТРК «Культура» й «Укртелефільмом». За цим проектом, у кожній області створюється виробничий центр - регіональне представництво НСТУ. Кожне представництво має певну кількість годин мовлення (з покриттям на свою область) у сітці загальнонаціонального суспільного мовника. Обсяги мовлення залежать від виробничих потужностей і творчого потенціалу.

Регіональні представництва виконуватимуть такі функції:

- виробництво місцевих новин (регіональні новини);

- створення сюжетів та прямі включення в новини НСТУ;

- виготовлення власних програм для мовлення у своїй області;

- виготовлення програм на замовлення НСТУ;

- копродакшн (спільне виробництво) з НСТУ;

- копродакшн (спільне виробництво) з іншими регіональними представництвами.

 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
ТК
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду