Зураб Аласанія:  Після перемоги на конкурсі мені  зателефонували з Банкової

Зураб Аласанія: Після перемоги на конкурсі мені зателефонували з Банкової

17:24,
12 Квітня 2017
4170

Зураб Аласанія: Після перемоги на конкурсі мені зателефонували з Банкової

17:24,
12 Квітня 2017
4170
Зураб Аласанія:  Після перемоги на конкурсі мені  зателефонували з Банкової
Зураб Аласанія:  Після перемоги на конкурсі мені  зателефонували з Банкової
Про це новообраний голова правління НСТУ Зураб Аласанія сказав 11 квітня під час програми «Лівий берег» з Сонею Кошкіною на 24 каналі.

«Останній раз мені телефонували з Банкової сьогодні (11 квітня – Ред.). З привітанням із призначенням на посаду голови правління. Це був Святослав Цеголко (прес-секретар президента – Ред.)», – повідомив він і додав, що ніяких побажань Цеголко не висловлював. 

Зазначимо, Зураба Аласанію з перемогою на конкурсі привітали також міністр з інформаційної політики Юрій Стець і  голова Комітету з питань свободи слова та інформації Вікторія Сюмар.

«ПАТ "НСТУ" отримало керманича, рухаємось далі! Вітаю Зураба Аласанію», –  написав у Facebook Юрій Стець.

Вікторія Сюмар теж написала у Facebook: «Вітаю Зураба Аласанію. І співчуваю). Попереду багато роботи. Спільної».

Що ж до стосунків з Вікторією Сюмар та Юрієм Стецем, то Аласанія  на запитання ведучої відповів:

«Мені здавалося, що особисті стосунки з Юрієм Стецем і Вікторією Сюмар дуже зіпсуті. Наприклад, із Вікторією Сюмар я не розмовляв майже рік. Це було після того, як «Народний фронт» (Вікторія Сюмар є заступником голови «Народного фронту» – Ред.) намагався зробити те, що мені не сподобалося. Я позначив це як рекламу і поставив як рекламу, заставив їх за неї виплатити».

Зураб Аласанія розповів, що тоді назвав Вікторію Сюмар привселюдно ворогом, на що вона відповіла: «Ні, ти сильно ніс не задирай. Який ворог?».

Водночас голова правління НСТУ підкреслив, що Вікторія Сюмар та Комітет з питань свободи слова багато зробили для реформи Суспільного мовлення.

«Так само багато зробив і Юрій Стець свого часу. Жодну обіцянку за останній рік не порушив. Ось що в останній момент вони намагалися зробити, я не можу сказати», – сказав Зураб Аласанія.

В ефірі у Соні Кошкіної  Зураб Аласанія  пояснив, що не вміє будувати стосунки з чистого аркушу, і це його проблема, у тому числі комунікативна. «Я відкрита людина і вони часто саме у цьому мені докоряють», – додав пан Аласанія.

Зураб Аласанія розповів, що Вікторія Сюмар вирішила питання з «Укртелефільмом» і як політик знайшла вихід, який зрушив реформу з місця.  А от йому тоді це «страшно не сподобалося», тому що «ті люди не заслуговують, щоб з ними так цяцькатися».

«Я був радикалом, умовно кажучи. Якщо люди не хочуть працювати, їх треба просто звільняти», – пояснив свою тодішню позицію Зураб Аласанія.

Нагадаємо, 7 квітня на міжнародній конференції Зураб Аласанія сказав, що він не має «більшого ворога серед політиків, ніж Вікторія Сюмар». Тоді ж народний депутат України Мустафа Найєм сказав, що політики хочуть взяти Національну суспільну телерадіокомпанію України під контроль. За його словами, Президент чи прем’єр-міністр, чи фракції у парламенті не погодяться віддати НСТУ на користування суспільства.

5 квітня на засіданні Комітету свободи слова Вікторія Сюмар не захистила членів Наглядової ради НСТУ від політичного тиску лідера фракції Радикальна партія Олега Ляшка. Але  водночас Вікторія Сюмар й не дала Ляшку  зірвати проведення конкурсу на голову правління Суспільного мовлення.

Також нагадаємо, що 25 лютого 2016 року Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики на виїзному засіданні, яке відбулося в приміщенні студії «Укртелефільм», розглянув питання щодо саботажу реформи Суспільного мовлення в Україні. Одноголосно було прийняте рішення про зміну складу ліквідаційної комісії на студії «Укртелефільм» та швидке розблокування процесу створення ПАТ НСТУ. Крім того, роботу Держкомтелерадіо було визнано недостатньою в ліквідації цієї проблеми.

Наразі українська студія телевізійних фільмів в очікуванні постанови Кабміну, щоб розпочати підготовку до перетворення у ПАТ «Студія “Укртелефільм”»,а вже потім приєднатися до ПАТ «НСТУ».

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду