Володимир Бринзак: «На Суспільному треба більше позитиву, бо і так важко людям»

Володимир Бринзак: «На Суспільному треба більше позитиву, бо і так важко людям»

11:39,
8 Листопада 2015
3146

Володимир Бринзак: «На Суспільному треба більше позитиву, бо і так важко людям»

11:39,
8 Листопада 2015
3146
Володимир Бринзак: «На Суспільному треба більше позитиву, бо і так важко людям»
Володимир Бринзак: «На Суспільному треба більше позитиву, бо і так важко людям»
Член наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії від сфери фізичного виховання та спорту – про засилля негативу на українському телебаченні і про те, що спорт може мати високі рейтинги.

Сайт «Суспільне мовлення» публікує серію інтерв’ю з членами наглядової ради майбутнього Суспільного мовника. В них вони розповідають про своє бачення становлення Суспільного в Україні, свої плани і першочергові дії в складі контролюючого органу НСТУ. 

Нагадаємо, що до наглядового органу входитимуть представники громадськості та представники парламентських фракцій і груп. Загалом це 17 осіб. Парламентські фракції і групи вже висунули до ради вісьмох представників. Від громадськості обрано вісьмох членів, дев’ятого буде обрано 15 грудня.

Ми вже публікували інтерв’ю з членом Наглядової ради НСТУ від сфери освіти та науки Олексієм Паничем, представником депутатської групи «Воля народу» Тарасом Авраховим та висуванцем від парламентської фракції «Опозиційний блок» Лаврентієм Малазонією.

16 вересня членом наглядової ради НСТУ у спортивній сфері став віце-президент Національного олімпійського комітету, президент Федерації біатлону Володимир Бринзак. Крім нього, на посаду балотувалось ще чотири кандидати. Пана Бринзака висунула ВГО «Національний олімпійський комітет України», його кандидатуру також підтримали ще чотири організації: ФГО «Фізкультурно-спортивне товариство «Україна», ФСТ «Динамо» України, ВФСТ «Колос» агропромислового комплексу України, Федерація баскетболу України.

Нагадаємо, у своїй презентації на конференції з обрання члена наглядової ради НСТУ у спортивній сфері пан Бринзак заявляв про свою готовність захищати інтереси спортсменів, тренерів, уболівальників. «Сьогодні ефір забитий криміналом, негативом і політикою, яка також не дуже позитивно представляє нашу державу, на жаль. Не вистачає культури, фізичної культури, спорту – як прикладу для нашої потужної молоді», - наголосив він.

– Пане Володимире, яка ваша персональна мотивація бути членом Наглядової ради?

– Чесно кажучи, в мене не було ніякої персональної мотивації, ніяких амбіцій. Олімпійський комітет і деякі федерації звернулися до мене, сказавши, що вони пропонують мою кандидатуру на цю посаду. Для мене це відповідально. Останні роки я займаюсь громадською діяльністю, намагаюся робити це об’єктивно і професійно, я радий, що мене підтримали і буду чесно виконувати свої обов’язки згідно з положенням про діяльність Наглядової ради. Буду представляти інтереси всіх верств нашої спортивної сфери.

– Яким, на вашу думку, має бути суспільне мовлення?

– Я думаю, воно повинно відображати всі потреби наших громадян, воно існує на податки, тож повинно розкривати всі сторони нашого життя. І більше позитиву, бо сьогодні багато негативу на екрані, приходиш додому, а там – корупція, вбивство, війна, інваліди, все в негативі. Треба більше позитиву, бо і так важко людям.

– Як ви збираєтеся представляти свою сферу в Наглядовій раді?

– Я висловив на конференції свою думку (відео виступу). Якщо буде комунікація і можливість впливати, то ми будемо старатися робити те, що вимагає суспільство, а не керівництво, не влада, а саме наш народ.

– А які проблеми є з висвітленням спорту на комерційних каналах?

– Комерційні канали – це, в першу чергу, бізнес-проекти, які хочуть отримати прибуток, і їх цікавить реклама, серіали, політичні шоу, які мають високі рейтинги. Вони думають, що в спорті рейтингів немає, але ми показали на прикладі біатлону, що він має один з найвищих рейтингів на Першому національному телеканалі. Це було для них несподівано. Якщо показувати в прямій трансляції з правильними коментарями, то він збере мільйони вболівальників. Я думаю, що більшість видів спорту і спортивна діяльність також матиме інтерес у глядачів, і на це зверне увагу не тільки суспільний телеканал, але й комерційні. Будуть показувати програми про життя наших спортсменів, про те, що відбувається в масовому спорті, в спорті інвалідів.

– Які ваші першочергові дії як члена наглядової ради?

– Я визначусь, коли побачу свої повноваження. І, знову ж таки, залежить від комунікації з керівництвом, яке буде обране. Я буду вже по ходу орієнтуватися на потреби представників громадських організацій, які представляють спортивну сферу. Буду втілювати не своє бачення, а бачення всіх.

– Іноземні експерти часто кажуть, що неможливо уникнути політичних впливів на суспільне мовлення. На вашу думку, як Наглядова рада має захищати суспільний канал?

– Нам сказали: не думайте, що будете впливати, ви оберете керівництво, воно буде за всім спостерігати.

– Але все одно політики будуть намагатися впливати на вас.

– Тут залежить від членів Наглядової ради, щоб ми були самодостатніми, не піддавалися ніяким спокусам і не реагували ні на які впливи. Я людина самодостатня, я не думаю, що на мене це буде впливати. Буду підтримувати ідеї, які вважаю правильними, аби не заплямуватисвоє ім’я.

– Чи є у вас досвід роботи з медіа?

– Мій вид спорту – один з небагатьох, що представлений в медійному просторі України, має дуже багато вболівальників та високі рейтинги. Це якраз те, чого я досяг за 18 років роботи. У нас є свій сайт, який ми ведемо, він дуже популярний – 60 тисяч відвідувачів за день. Працюємо з різними каналами, і ми пропагували олімпійський рух, і біатлон в тому числі. Тобто, в мене є такий досвід, є контакти.

– Згідно з законом, члени Наглядової ради визначають зарплату працівників НСТУ. На вашу думку, які мають бути зарплати у журналістів «UA:Перший», «Культури», а радіо та регіональних філій?

– Важко так відразу говорити про зарплати, бо це буде залежати від бюджету, який буде виділено на роботу суспільного телерадіомовника. Звісно, вона має бути не відірваною від усіх інших професій, які існують в нашій державі, вона має бути така, щоб люди могли прожити і не виділятися серед усіх інших. Щоб не було такого, що влада або керівництво впливали на когось з мотивацією збільшення зарплати.

– Ви вважаєте, що зарплата має бути на рівні журналістів комерційних каналів?

– Я не знаю, яка зарплатня на комерційних каналах. Будемо радитися з колегами, приймати рішення, щоб воно було об’єктивне і правильне.

– Ну, а скажімо, у журналістів телеканалів, радіо і регіональних філій має бути приблизно однакова зарплата чи різна?

– А яка різниця – регіональний чи центральний, вони роблять одну й ту ж саму роботу. Працюють з людьми в різних сферах діяльності, представляють інтереси і однаково ходять до магазинів, у них свої витрати на проживання, і я не думаю, що вони повинні відрізнятися. У нас завжди раніше було, чим ближче до центру, тим більша зарплатня, але так не повинно бути. Тим більше, сьогодні передається більше прав в регіони, на місця, я думаю, що і зарплата не повинна особливо відрізнятися.

– Як ви вражаєте, робота членів Наглядової ради має бути оплачуваною?

– Якби це було, я би відмовився від цієї оплати. Тут мають бути люди самодостатні і незалежні від матеріальної вигоди. 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду