У НСТУ відповіли на критику логотипу «Євробачення-2017»: ЄМС і колишня НТКУ на конкурсі вибирали проект креативної концепції

У НСТУ відповіли на критику логотипу «Євробачення-2017»: ЄМС і колишня НТКУ на конкурсі вибирали проект креативної концепції

10:59,
2 Лютого 2017
3436

У НСТУ відповіли на критику логотипу «Євробачення-2017»: ЄМС і колишня НТКУ на конкурсі вибирали проект креативної концепції

10:59,
2 Лютого 2017
3436
У НСТУ відповіли на критику логотипу «Євробачення-2017»: ЄМС і колишня НТКУ на конкурсі вибирали проект креативної концепції
У НСТУ відповіли на критику логотипу «Євробачення-2017»: ЄМС і колишня НТКУ на конкурсі вибирали проект креативної концепції
Національна суспільна телекомпанія України пояснила, що автора логотипу і слогану «Євробачення-2017» вибирали не на тендері, а на закритому мистецькому конкурсі. Наглядова рада конкурсу, до якої входять представники Європейської мовної спілки та НСТУ, на конкурсі вибирали проект творчої концепції, а не агенцію, в якої замовляли лого і гасло конкурсу.

Про це сайту «Суспільне мовлення» розповіла Юлія Головлева з прес-офісу «Євробачення-2017».

«Переможця мистецького конкурсу, якого оголосили 31 грудня, узгоджувала наглядова рада, куди входять представники ЄМС та НСТУ. Будь-які рішення стосовно "Євробачення" мають бути узгоджені з ЄМС. На конкурсі вибирали проект креативної концепції», – пояснила вона.

Конкурс на найкращу творчу концепцію розпочався 20 жовтня і тривав до кінця листопада. Як повідомляла колишня НТКУ, перелік компаній, яким запропонували взяти участь у конкурсі, сформували, спираючись на рейтинги Всеукраїнської рекламної коаліції (ВРК). Колишня НТКУ пропонувала авторам, які мають ідеї щодо творчої концепції «Євробачення-2017», звернутися безпосередньо до агенцій і запропонувати їм свої варіанти. Рішення про залучення чи незалучення таких ідей компанії ухвалювали на власний розсуд.

У конкурсі взяли участь 11 професійних креативних агенцій, які були відібрані представниками Організаційного комітету мовника-організатора. На конкурсі агенції презентували уже розроблені проекти теми, гасла і логотипу «Євробачення-2017». 

На засіданні Наглядової ради «Євробачення», що відбулося 10 та 11 листопада в НТКУ, було відібрано 5 найкращих пропозицій від команд ADVENTA Lowe, Banda agency, BBDO Ukraine, Republique і TWIGA Idea.

Переможця конкурсу – два українські креативні агентства Republique і Banda, які спеціально для конкурсу об'єдналися у компанію «Гурт РЕ Дизайн» – узгоджувала наглядова рада, до якою входять представники Європейської мовної спілки та НСТУ. 

Слоган і логотип мав не лише відповідали загальним цінностям бренду пісенного конкурсу, а й формували позитивний імідж України, як країни-організатора, передавали національні особливості та культурну ідентичність, передавати, що «Євробачення» – не політична, а дружня конкурсна подія, в якій музика об’єднує різні народи. Елементи творчої концепції конкурсу поп-музики повинні були ідеально функціонувати для ефірного та позаефірного дизайну, дизайну сайту, а також для мерчендайзингу, друкованих матеріалів, усіх типів реклами (теле-, радіо-, преса, зовнішні носії, інтернет), брендингу локації тощо. Вони не повинні містити політичну та релігійну символіку, а мають гармонійно поєднуватися, функціонувати як із офіційним логотипом «Євробачення», так і незалежно.

Після того, як на конкурсі Наглядова рада обрала проект, який презентувала компанія «Гурт РЕ Дизайн» (два фіналісти конкурсу на творче оформлення пісенного конкурсу – Republique та Banda agency – об’єднали свої зусилля в одну компанію для подальшої розробки ідеї логотипу та слогана «Євробачення-2017»), з ними через ProZorro 28 грудня 2016 року було укладено договір. Бюджет проекту склав близько 420 000 гривень. В  обгрунтуванні застосування переговорної процедури, який зазначений у догорові, вказаний пункт закону, за яким відбувався відбір: «cт. 35, п 1. Закупівля творів мистецтва або закупівля, пов’язана із захистом прав інтелектуальної власності, або укладення договору про закупівлю з переможцем архітектурного чи мистецького конкурсу».

Як писав сайт «Суспільне мовлення», 30 січня 2017 року НСТУ презентувала слоган «Євробачення-2017» – Celebrate Diversity, що означає «Шануймо розмаїття». В основі логотипу – традиційне українське намисто, передає прес-служба «UA: Першого».

Зазначимо, колишня НТКУ орендувала «Міжнародний виставковий центр» загальною площею 31 033 квадратних метри на лівому березі Дніпра для проведення «Євробачення – 2017» за 35 100 655, 13 гривень.
 
Дизайнером сцени «Євробачення-2017» у Києві став Флоріан Відер (Florian Wieder) із Мюнхена. Угода з компанією Wieder Design була підписана наприкінці грудня 2016 року. 31 січня 2017 року організатори пісенного конкурсу «Євробачення» презентували макет сцени, розроблений Флоріаном Відером.
 
Головною ареною конкурсу стане Міжнародний виставковий центр на лівому березі. Півфінали «Євробачення-2017» відбудуться 9 та 11 травня, фінал – 13 травня.
Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду