Робоча група розглянула два шляхи переходу з державного мовлення на суспільне

Робоча група розглянула два шляхи переходу з державного мовлення на суспільне

19:29,
31 Березня 2015
3448

Робоча група розглянула два шляхи переходу з державного мовлення на суспільне

19:29,
31 Березня 2015
3448
Робоча група розглянула два шляхи переходу з державного мовлення на суспільне
Робоча група розглянула два шляхи переходу з державного мовлення на суспільне
Члени Робочої групи з розробки стратегії створення НСТУ на черговому засіданні 31 березня розглянули два варіанти подальшого переходу до суспільного мовлення з врахуванням завдань та умов, що передбачені Законом України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» та ухвалених 19 березня змін.

Обидва варіанти були запропоновані заступницею директора департаменту інформаційної політики, начальницею відділу законопроектної роботи Держкомтелерадіо Ганною Красноступ. Вона нагадала, що зміни до Закону вступлять в силу наступного дня після підписання президентом.

Зокрема перший запропонований варіант переходу такий.

Внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 №693 «Про утворення ПАТ «НСТУ», а саме: викласти в новій редакції пункти 2 і 3, передбачивши:  доручення Держкомтелерадіо утворити комісію з реорганізації юридичних осіб, визначених у ст. 1 Закону, а також затвердити порядок перетворення НТКУ в ПАТ «НСТУ».

1. Передати НТКУ до сфери управління Держкомтелерадіо.

2. Визнати таким, що втратило чинність, розпорядження Кабміну від 07.11.2014 №1187 «Про передачу деяких державних організацій в управління Кабінету Міністрів України».

3. Приєднати до НТКУ: НРКУ, ДТРК «Культура», ОДТРК, ДТРК «Крим», державні організації «Київська державна регіональна телерадіокомпанія», «Севастопольська регіональна державна ТРК», «Новгород-Сіверська  регіональна державна ТРК «Сіверська», «Криворізька регіональна державна ТРК «Криворіжжя».

4. Перетворити НТКУ з державної установи на державне підприємство.

5. Приєднати до ДП «НТКУ» ДП «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм».

6. Перетворити ДП «НТКУ» в ПАТ «НСТУ» шляхом корпоратизації:

-          Забезпечити оформлення та підписання протоколу рішення про розміщення акцій ПАТ «НСТУ»;

-          Вжити заходів до реєстрації в Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку випуску акцій;

-          Здійснити для формування статутного капіталу товариства розміщення першого випуску акцій;

-          Доручити Держкомтедерадіо підготувати та подати Кабміну для затвердження проект статуту ПАТ «НСТУ»;

-          Здійснити в установленому порядку заходи, пов’язані з утворенням ПАТ «НСТУ» та його державною реєстрацією.

Другий варіант дещо коротший. А саме Ганна Красноступ пропонує внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 №693 «Про утворення ПАТ «НСТУ», а саме: викласти в новій редакції пункти 2 і 3, передбачивши:

-          Передачу до сфери управління Кабінету Міністрів України НРКУ, ДТРК «Культура», ОДТРК, ДТРК «Крим», державні організації «Київська державна регіональна телерадіокомпанія», «Севастопольська регіональна державна ТРК», «Новгород-Сіверська  регіональна державна ТРК «Сіверська», «Криворізька регіональна державна ТРК «Криворіжжя», ДП «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм»;

-          Утворення комісії з реорганізації юридичних осіб, визначених у ст. 1 Закону;

-          Затвердження порядку перетворення НТКУ в ПАТ «НСТУ».

Вона також нагадала присутнім, що Кабміну Законом доручено: забезпечити контроль за проведенням суцільної інвентаризації майна, у тому числі нематеріальних активів юридичних осіб, визначених у ст. 1 цього Закону.

А також утворити комісію з реорганізації юридичних осіб, визначених у ст. 1 цього закону, та затвердити порядок перетворення Національної телекомпанії України у НСТУ з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом; підготувати і подати до Верховної Ради у шестимісячний строк пропозиції щодо: запровадження мовлення громад на принципах суспільного мовлення; запровадження регулювання власності загального користування (суспільної власності).

За словами Ганни Красноступ, реалізація Закону потребує підготовки проекту урядового рішення.

Нагадаємо, 19 березня парламент ухвалив Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо Суспільного телебачення і радіомовлення України».

25 березня голова Верховної Ради Володимир Гройсман підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо Суспільного телебачення і радіомовлення України» і передав на підпис Президенту України.

7 квітня НТКУ планує презентацію нового логотипу національного Суспільного мовника та звуковий сигнал Українського радіо.

 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду