Битва міст за «Євробачення-2017»

Битва міст за «Євробачення-2017»

09:42,
22 Липня 2016
5164

Битва міст за «Євробачення-2017»

09:42,
22 Липня 2016
5164
Битва міст за «Євробачення-2017»
Битва міст за «Євробачення-2017»
20 липня у прямому ефірі на «UA: Перший» відбулася «Битва міст» – публічна презентація Києва, Дніпра, Львова, Одеси, Харкова і Херсона, які змагалися за право приймати в себе «Євробачення-2017».

Хто буде містом-господарем пісенного конкурсу «Євробачення-2017», стане відомо 1 серпня. А поки що мери міст стверджують, що столиця повинна віддати регіонам право провести «Євробачення» у 2017 році.

Перед ефіром колишній радник мера Львова, а нині радник міністра інфраструктури Яніка Меріло сфотографувалася з двома претендентами на місто-господаря – міським головою Борисом Філатовим і заступником міського голови з питань розвитку Андрієм Москаленком.

«Поїхали. Відбір міста Євробачення. Я не натякаю. Львів і Дніпро», – написала під фото у Facebook пані Меріло.

До міста-господаря «Євробачення-2017» є низка вимог.

«Арена в місті-господарі має вміщувати не менше 7 тисяч глядачів, готелі для їх проживання мають бути різними в ціновій політиці та зручно розташовуватись до арени і центра міста. Також надзвичайно важливою є розвинена та зручна транспортна інфраструктура. Ми маємо розуміти про необхідність, а надто в сучасних українських реаліях, забезпечення безпеки учасникам і гостям “Євробачення”», – пояснив Євген Нищук.

Тож 15-хвилинна презентація кожного з міст розставляла акценти саме на цих питаннях.

Руслана: Львів достойний приймати «Євробачення»

Першим свою заявку презентував Львів. Андрій Москаленко у футболці з написом «Keep calm and Проводь “Євробачення” у Львові» заманював у Львів кавою та екскурсіями по улюблених місцях Криштіану Роналду.

Він показав романтичну відеоісторію двох фанів конкурсу – польки і британця, які упродовж 10 років їздять на «Євробачення» і жодного разу не зустрілися. Але у Львові можливо все, а особливо безліч екскурсій, кавування, танці на Площі Ринок і перше побачення під час «Євробачення-2017».

Пан Москаленко запропонував проводити «Євробачення» на «Арена Львів», яка має 34 тисячі глядацьких місць. Правда, футбольну арену потрібно буде накрити. Або є альтернативний варіант – недобудована арена під «Євробаскет», яка розрахована на 10 тисяч глядачів.

Адміністрація запевнила, що у Львові є 10 тисяч готельних номерів, із них тисяча має 4 зірки. А це дуже важливо, щоб прийняти на вищому рівні 42 делегації, кожна з яких складатиметься з 60 осіб.

На «Євробачення-2017» працюватимуть 700 волонтерів. Офіційне відкриття пройде в Оперному театрі. Євроклуб організують у парку «Знесіння», який зараз активно розвивається.

У травні паралельно з «Євробаченням» у Львові святкуватимуть День міста і, відповідно, проходитиме десяток фестивалів на різних локаціях. Так що гостей буде чим вразити.

«У нас точно європейська енергія. Тому Євробачення має проходити у Львові», – додав пан Москаленко.

Співачка Руслана, яка у 2005 привезла «Євробачення» в Київ, запевнила всіх: «Я прогулялася по Львову. І з впевненістю можу сказати, що Львів може приймати Євробачення».

Під час прямого ефіру відбувався телеміст з кожним із претендентів. Фан-клуб Львова вийшов на зв'язок зі студією з одного з дахів. «Подивіться, який Львів красивий. І це лише з даху газетного кіоску», – львів’яни зачарували Україну краєвидом історичної частини міста.

Київ готовий до «Євробачення» хоч завтра

«Якщо потрібно було б провести Євробачення завтра — Київ вже може це зробити», – заявив заступник мера Києва Олексій Резніков. Він презентував місто замість мера Віталія Кличка.

Пан Резніков пояснив, що на «Євробачення» очікується понад 20 тисяч гостей і лише єдине місто – столиця України – зможе їх розмістити. 19,3 тисячі туристів можуть поселити у столичних готелях і понад 23 тисячі туристів – в сертифікованих закладах в області.

Київ запропонував для «Євробачення» Палац спорту, де вже проходив конкурс, або «Міжнародний виставковий центр» на Лівому березі, який може прийняти до 150 тисяч людей.

Правда, він потребуватиме ремонту, та пан Резніков запевнив, що Віталій Кличко з його командою зроблять все, аби конкурс проводився у столиці, і вже розпочали підготовку до «Євробачення-2017».

«Прес-центр буде розташований у НСК Олімпійський, який знаходиться у 500 метрах від основної арени. Відразу поруч із НСК “Олімпійський” розташована Троїцька площа, на якій буде облаштовано фестивальне містечко “Євробачення”», – підкреслив пан Резніков.

Те, що арена, прес-центр і фестивальне містечко знаходяться поруч, дозволить утворити зону безпеки.

Крім того, Київ готує п’ять фан-зон до «Євробачення-2017», червона доріжка буде влаштована на Софійській площі, а закриття конкурсу відбудеться у «Мистецькому Арсеналі».

Столиця готова взяти на себе фінансування створення зони відкриття, євромістечка, євроклубу, прес-центру, зони закриття та багатьох інших інфраструктурних компонентів, додав заступник мера.

До речі, в день презентації фан-клуб «Євробачення» зібрався на Софіївській площі, де, за задумом, в майбутньому має бути червона доріжка. Та через технічні проблеми це єдина локація, яка так і не змогла підключитися до телемосту.

Дніпро обіцяє півмільярда на «Євробачення»

Третім претендентом на місто-господаря «Євробачення-2017» став Дніпро, який презентував мер міста Борис Філатов.

За його словами, лише Дніпро достойний прийняти «Євробачення-2017»: місто готове виділити на підготовку до «Євробачення» 500 млн грн., з них 150 млн грн. підуть на ремонтні роботи аеропорту, з яким є серйозні проблеми, і 100 млн грн. – на інфраструктуру.

Борис Філатов запропонував провести конкурс на «Дніпро-Арені», яка вміщає понад 9,5 тисяч глядачів. Також заявив про спортивний комплекс «Метеор», реконструкцію якого мають завершити до березня наступного року. Переваги останнього в тому, що на сцену зможуть заїжджати вантажівки. І поруч є велика парковка для автомобілів. Також тут можна буде розмістити прес-центр на 1600 журналістів. Біля арени може бути облаштований євроклуб на 3 тисячі гостей. А містечко «Євробачення» розмістять на площі Героїв Майдану і Фестивальному причалі. Всі локації знаходяться поруч одна з одною.

Мер Дніпра неодноразово під час презентації зазначав, що його місто не пустило «русскую весну» і поховало Новоросію.

«Наше місто не пустило сепаратистів далі на Захід, тому там немає війни. Тисячі туристів будуть задоволені подорожжю в наше місто», – йдеться у презентації.

«Децентралізація – не порожній звук, ми повинні віддати конкурс у регіони», – констатував Філатов.

На запитання про безпеку гостей мер Дніпра заявив: «За два роки у нас не було жодного інциденту, як у Харкові та Одесі».

Одеса: «Гостей “Євробачення” будемо балувати і дивувати»

Заступник мера Одеси Павло Вугельман робив усе можливе, аби заманити «Євробачення-2017» в місто на морі.

Уже на початку презентації пан Вугельман попросив дозволу заспівати і зачитав реп: «Я люблю этот город в любое время года… Я давно хотел сказать, что я люблю Одессу».

Одеса прийматиме «Євробачення-2017» на стадіоні «Чорноморець», який може розмістити 10-12 тисяч глядачів. Правда, стадіон потрібно накрити, як і у Львові. Пан Вугельман відразу представив готовий проект критого стадіону. В Одеси є одна перевага над іншими містами: «Чорноморець» знаходиться у 800 метрах від Дерибасівської.

Відкриття і червону доріжку на 80 метрів хочуть зробити біля оперного театру. Концертно-розважальну програму – перемістити у клуби «Аркадії».

Містечка «Євробачення»облаштують на Приморському бульварі або в Центральному парку культури і відпочинку ім. Тараса Шевченка. 

За словами Павла Вугельмана, в Одесі кращий порт України, ведеться будівництво нового терміналу аеропорту, є сучасна залізнична мережа, більше 200 готелів для розміщення учасників і гостей пісенного конкурсу. В Одеському морському торговельному порту можна розмістити п’ять лайнерів – так званих готелів на воді.

«Одеса готова приймати гостей, годувати їх, балувати і дивувати. Це те місто, яке я бачу уві сні», – розрекламував Одесу пан Вугельман і презентував бренд Одеси на час «Євробачення» – якір у вигляді серця.

Під кінець на зв'язок зі студією «UA: Першого» вийшла фан-зона біля Одеського театру музкомедії. Відомі одесити Борис Бурда, Фелікс Шиндер, Сергій Олех і Денис Цикановський розважали глядачів анекдотами і байками про Одесу.

До слова, Джамала з усіх шести міст надала перевагу Одесі. Хоча ще у Стокгольмі заявляла, що хотіла б провести «Євробачення» у Криму, і воно має бути в Ялті.

«Якщо Київ готовий до “Євробачення” сьогодні, то Харків був готовий ще вчора»

«Якщо Київ готовий до Євробачення сьогодні, то Харків був готовий ще вчора», – розпочав презентацію заявки заступник міського голови Ігор Терехов.

Презентувати Харків мав мер міста Геннадій Кернес, але за словами Терехова, наразі він проходить реабілітацію після операції.

Харків готовий до «Євробачення», адже проводив «Євро-2012», і саме в Харкові виступала легендарна група Queen.

«Я поділяю думку Києва, що столиця сьогодні готова провести Євробачення. Але Харків був готовий ще вчора. Я поділяю думку пана Філатова, який казав, що час провести Євробачення в регіонах. Тоді кому, як не нам, першій столиці, проводити Євробачення в 2017 році», – заявив Ігор Терехов.

«Харків не буде витрачати на Євробачення жодної копійки бюджетних грошей. Вся інфраструктура у нас готова, ми цілеспрямовано направляли на неї кошти. Ми її підтримували, підтримуємо і будемо підтримувати», – додав він.

За його словами, стадіон «Металіст» стане ареною для «Євробачення», його накриття не буде коштувати колосальних витрат і всі роботи можна виконати протягом трьох-чотирьох місяців.

Повну безпеку гостям конкурсу забезпечуватимуть правоохоронці та СБУ.

Ігор Терехов зазначив, що в Харкові обстановка стабільна, що підтверджує зростаючий потік іноземних інвестицій.

Під час телемосту з найбільшої в Україні міської площі Свободи студію привітали сотні харків'ян. Учасник гурту ТНМК Фоззі відразу додав до слів про інвестиції: «У Харкові найбільший базар в Україні. Гостям буде чим зайнятися». Радіоведуча Василиса Фролова також відзначила переваги Харкова: «80% всіх міс Україна родом з Харкова. У нас справді найкрасивіші дівчата».

Харків’яни під час «Битви міст» влаштували грандіозне шоу з барабанщиками і цирковими трюками. Можна тільки уявити, як вони розважатимуть гостей, якщо «Євробачення» буде проводитися у Харкові.

Херсон: «За ті самі гроші ми в своїй пустелі побудуємо Лас-Вегас»

Після помпезної і трохи агресивної презентації Харкова будь-яке місто принишкло б. А тут ще й естафета перейшла до Херсона. Херсонський міський голова Володимир Миколаєнко почувався ніяково під час презентації, розуміючи, що йому важко конкурувати з можливостями великих міст.

«Можливо, маленькі міста не такі презентабельні, але мають свою історію і архітектуру. Вони заслуговують на любов і повагу. Культурні заходи не завжди відбуваються у великих містах. Інколи – в деяких селах. У нас же таке враження, що маленькі міста живуть на смітнику», – дещо песимістично розпочав мер Херсону.

За словами пана Миколаєнка, маючи один шанс, Херсон ним скористається. І під час «Битви міст» він це зробив на повну. Тепер вся Україна, та й світ, знають, що у Херсон добре їхати навесні. Бо коли в столиці квітнуть каштани, у Херсоні вже літо, тим паче є два моря, пустеля і Дніпровські плавні.

Якщо Дніпро затримав «русскую весну», то Херсон прийняв більшість кримських татар.

«Ми перші почали приймати переселенців з Криму. Є можливість нагадати світу про анексію Криму», – сказав пан Миколаєнко і додав, що у прикордонне місто Херсон на «Євробачення» приїдуть всі кримчани, і це буде реінтеграція окупованого Криму.

Херсон за розміром як один з районів Києва. На думку Миколаєнка, такі міста потрібно підтримувати в першу чергу. Адже фестивалі на те й проводяться у містах, щоб вкладати в їх розвиток гроші.

«Якщо виділять такий бюджет, як можуть виділити Києву, ми зі своєї пустелі зможемо побудувати Лас-Вегас», – запевнив пан Ніколаєнко.

А роботи в Херсоні – море. Потрібно розвинути аеропорт та готельну мережу для гостей, провести ремонт доріг, налагодити роботу транспорту, побудувати арену, якої наразі немає. Мер Херсону сподівається на кошти з держбюджету. Якщо ж усе-таки «Євробачення» пройде в іншому місті, то Херсон не буде зупинятися і, за словами мера, з міського бюджету поволі фінансуватиме розвиток міста.

За його словами, Херсон уже має поштовх до розвитку економічного і туристичного потенціалу, адже там проводять міжнародний театральний фестиваль «Крок у майбутнє», на який приїздять із різних країн. А під час власної презентації на «Битві міст» Херсон показав, що нічим не гірший за Львів, Київ, Дніпро, Харків і Одесу.

«Кожен гідний перемоги»

Яніка Меріло, радник міністра інфраструктури, під час ефіру «Битви міст» зазначила, що якщо в Україні проходитиме футбол, «Євробачення» та інші масштабні заходи, то дороги будуть. «Я за те, щоб Євробачення проводити у підготовленому місті. За рік не вдасться багато збудувати», – заявила пані Меріло.

За її словами, кожен гідний перемоги. Вона окремо подякувала меру Херсона. «Місто менше за інші, але мер Херсона дуже зворушливо розповів про нього. І, навіть розуміючи, що, можливо, не виграє, він показав Херсон Україні і світу. Я точно поїду в Херсон», – поділилася враженнями після «Битви міст» Яніка Меріло на Facebook.

21 липня відбудеться засідання, на якому оргкомітет має обрати два міста-фіналісти. Результат цього відбору оголосять 22 липня, заявила заступниця генерального директора НТКУ Вікторія Романова. Вже наступного тижня в Україну завітають представники Європейської мовної спілки, яка відвідає обидва міста. Опісля буде прийнято остаточне рішення, яке оприлюднять 1 серпня.

Голова оргкомітету прем'єр-міністр України Володимир Гройсман та керівники міністерств і відомств, які входять в оргкомітет, поки що не коментували, хто їм найбільше сподобався. «Переможе найкращий», – сказав на «Битві міст» міністр культури Євген Нищук і натякнув, що все ж Західна Україна «презентувала себе тепліше».

«Коли Джамала перемогла, поруч із дзвінками вітання були й дзвінки тривоги. До мене телефонували у Стокгольм відразу після перемоги Джамали і запитували: Євгене, що ми з цим будемо робити? І це вже перемога, що сьогодні шість міст претендують на проведення Євробачення-2017», – зазначив пан Нищук. 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду